I ve starším věku ženy mohou být spokojené a se vděkem si užívat darů života. Tato kniha skrze příběhy ukazuje cesty, jak se stát autentickou, empatickou a moudrou bytostí. Kniha Američanky Mary Pipherové ukazuje, jak pomocí proudů života doplout k plodům radosti. Vychází v Nakladatelství Alferia, součást Nakladatelského domu Grada.

Sedmdesátiletá autorka Mary Pipherová úročí své zkušenosti dcery, sestry, matky, babičky, pečovatelky, klinické psycholožky a kulturní antropoložky a píše pro ženy o ženách v bodě životních proměn. „Když se nám podaří zachovat soudnost, vtip a schopnost zacházet s emocemi, může to být nejradostnější období života. Pokud jsme se na cestu dobře připravily a máme ty správné mapy a průvodce, tahle cesta může mít velký přesah,“ říká její autorka.

Kniha se čte s podobnou lehkostí jako třeba sbírka anekdot nebo posty na sociální síti, ale přitom se dotýká témat, které ženy po šedesátce řeší: všechny formy ztrát, proměny těla, přijímání podpory a péče, samota, vytváření nebo nevytváření nových vztahů, vztahy s rodinou, přehodnocení a přijetí svého života.

O autorce:
Mary Pipherová (*1947) je kulturní antropoložka a klinická psycholožka, která se zaměřuje na ženy, léčbu traumatu a dopady kultury na duševní zdraví, čímž si vysloužila titul „kulturní terapeutka“ své generace. Je autorkou deseti knih, vedle nejnovějšího titulu Ženy plují na sever největší zájem

224 stran, 156 x 235 mm, pevná vazba s přebalem, cena 369,-
Přeložila Bětka Vargová

● Více informací a objednávky ZDE

Autorka: Barbora Kinkalová