V předmluvě knihy se píše: Kniha se zabývá stovkou mimořádně rozdílných uměleckých děl. Některá lze snadno poznat, jiná tak známá nejsou, ale u všech zkoumáme a odhalujeme, kde, proč, kdy a jak byla vytvořena. Ve všech případech jde o pozoruhodné práce. Od těch nejstarších, které byly objeveny, po ty z nedávné doby a tato kniha rozebírá mnohé významy a cíle, jež se za nimi skrývají.

Přitom bere v úvahu věci, jako je prostředí, z nějž umělec pochází, jako zkušenosti a přesvědčení, důvody k použití konkrétních materiálů, aspekty společností, které autory obklopují, i to, čeho dotyční chtěli dosáhnout.Pokud jste se někdy zadívali na umělecké dílo a napadlo vás „ Tak co za tím je?“, tato kniha vám na to odpoví. Zkoumá individuální interpretace určitých témat, ale také věci, jako jsou požadavky či přání náročných zákazníků, inspirace a vlivy, které umělce ovlivňovaly, a osobní problémy i širší politické a ekonomické zájmy, které na ně mohly působit.


Mohlo by Vás zajímat

Fermentace: zdroj přírodního zdraví který si připravíte doma
Bylinky pro každého. Jak pěstovat, ošetřovat, používat


Důvody, které stojí za tím co vidíme, když umělec dokončí dílo a ukáže ho světu, bývají často fascinující a závažné. A tato kniha vám pomůže umění porozumět a ještě více se z něj radovat.

Mezi známé malíře, jejichž díla kniha rozebírá, patří například Donatelo, Michelangelo, Rafael, Tizian, Rubens, Rembrand, Goya, Manet, Monet, Gogh, Cézanne, Gauquin, Chagall, Dali, Picasso, ale i mnoho dalších méně známých autorů. Máme tak možnost seznámit se s díly 100 umělců, dozvědět se o nich i o jejich kresbách co nejvíce zajímavostí.

Autorka: Autorka: Susie Hodgeová
Český překlad: Jan a Dina Podzimkovi

Objednat knihu můžete zde

Další zajímavé novinky z nakladatelství Grada

omalovánky

Spolu s tuto knihou je možné si také objednat omalovánky proti stresu – Kruh života, kde objevíte rytmus a vzory světa přírody, které vás uklidní a odvedou myšlenkami do světa fantazie.

Dalšími omalovánkami pixel art jsou Divoká zvířata, kde vyplníte jednotlivá políčka podle barevných palet a budete překvapeni, jaké obrazy se vám pod rukama objeví. Milovníci omalovánek každého věku si tyto obrazy zamilují.

Všechny tři publikace z nakladatelství Grada vřele doporučuji k rozšíření kulturních obzorů a načerpání pozitivní energie.

 
 
 
Jana Kunová