Kniha byla napsána ke stému výročí Československa. Je rozdělena od roku 1918 po jednotlivých letech, kde autorka popisuje, co se v konkrétním roce událo, ať už politicky, vědecky, umělecky či ve sportu. Knihu doprovází zdařilé ilustrace Lukáše Fibicha, který více jak 25 let spolupracuje s časopisem ABC a ilustroval i mnoho knih. V knize jsou použity také různé rébusy a kvízy, zasmějete se dobovým vtipům

Publikace je určena především dětem, které se zde jednoduchou a zábavnou formou dozvědí jak o historii naší země, československých vynálezech a vynálezcích, tak o našich umělcích, politicích a sportovcích.Ale i dospělí se rádi připojí k dětem při četbě, aby si připomenuli důležité okamžiky našich dějin a zajímavostí, na které už třeba pozapomněli. Na konci knihy najdeme i správné vyluštění kvízů a hlavolamů, které mnohé překvapí. Kniha dává možnost rodičům a vychovatelům dále v dětech rozvíjet zájem o historii, umění a sport.

Po přečtení knihy budou děti například už vědět, kdo vynalezl silon nebo nanovlákna, co to byla zkratka SAPO či ŘOPÍK, z jakých jmen je složena značka JAWA, nebo od kdy se u nás začalo jezdit vpravo.
Autorka knihy Lenka Pecharová je absolventkou FFUK v Praze a Pedagogické fakulty v Plzni.

V nakladatelství Portal vyšly její knihy Od blechy po slona, Počítáme s vitamíny a Postopách Karla IV.

Autorka: Pecharová, Lenka
Ilustrátor: Fibrich, Lukáš
Nakladatel: Portál
Počet stran: 184
Vazba: Pevná
Rok vydání: 2018

Pevně vázanou knihu kterou všem vřele doporučuji, můžete objednat zde.

 
 
 
Jana Kunová