Ministerstvo práce a sociálních věcí znovu otevírá nominace na ocenění Pečující roku, které si klade za cíl ocenit a veřejně uznat náročnou práci neformálních pečujících po celé České republice. Slavnostní předávání cen se uskuteční 6. června 2024 v rámci 7. ročníku konference Fórum rodinné politiky, která tento rok zamíří do Jihlavy.

Ocenění jednotlivců

Ocenění Pečující roku se uděluje jednotlivcům, kteří se významně angažují v péči o seniory, osoby s hendikepem nebo dlouhodobě nemocné členy svých rodin či blízkého okolí. Cílem ocenění je zvýšit povědomí veřejnosti o důležitosti a hodnotě neformální péče a podpořit ty, kteří se této náročné a často nedoceněné činnosti věnují. Nominace jsou otevřeny od 1. března do 30. dubna 2024 prostřednictvím on-line formuláře na webových stránkách www.pecujiciroku.cz. Zde jsou k nalezení další důležité informace týkající se nominace a průběhu ocenění.Nominujte ve vybraných kategoriích

Nominujte ty, kteří si svou obětavostí, pečovatelským přístupem a lidskostí zaslouží uznání a poděkování. Nominovat svého favorita může kdokoliv z celé České republiky, a to v několika kategoriích, které reflektují různé aspekty neformální péče.

Hlavní programové bloky letošního ročníku budou zaměřeny na témata “Podpora ohrožených skupin”, “Co trápí současné rodiny?” a “Rodina a vzdělání”. Partnery konference jsou Krajský úřad Kraje Vysočina, Magistrát města Jihlava a Vysoká škola polytechnická Jihlava.


Nepřehlédněte

Ukrajinci doplní nedostatek pracovníků v sociálních službách
V sociálních službách se zvyšuje počet chybějících pracovníků
Úhradová vyhláška od ledna umožní zvýšit ceny sociálních služeb


Již tradičně budou ceny Pečující roku předány na konferenci Fórum rodinné politiky, která letos proběhne ve dnech 6. – 7. června v Jihlavě. Konference je pravidelnou platformou pro odbornou i veřejnou diskusi o rodinné politice a nabízí prostor pro sdílení zkušeností a osvětu v oblasti podpory rodin a neformální péče.

Informace k ceně Pečující roku 2024: www.pecujiciroku.cz
● Informace ke konferenci Fórum rodinné politiky 2024: www.forumrodina.mpsv.cz