Již přes týden probíhá v 15 domovech pro seniory a domovech se zvláštním režimem SeneCura bezplatné dobrovolné očkování proti COVID-19. Mezi klienty a zaměstnanci domovů, kteří se mohou nechat naočkovat hned v první fázi, je o vakcínu proti koronaviru velký zájem.

Očkování bez vedlejších účinků

Očkovat se nechává zhruba 50 % zaměstnanců a drtivá většina klientů, kromě těch, kterým to nedovoluje zdravotní stav. Termíny očkování v SeniorCentrech SeneCura nabízí a určuje daný kraj, v průběhu ledna by měli být naočkovaní všichni zájemci z řad klientů i personálu.

„Jsme přesvědčeni, že očkování je jediný možný nástroj k cestě z pandemie, umožní nám všem návrat k normálnímu životu a našim klientům zejména setkávání se svými blízkými,“ říká Věra Husáková, provozní ředitelka společnosti SeneCura. Celkem ve společnosti SeneCura pracuje přes tisíc zaměstnanců, kteří se starají o necelé dva tisíce klientů. Vakcína je zatím velmi dobře snášena a nevyskytly se žádné vážné vedlejší účinky.


Také věříte falešným zprávám?

Všechno je jinak. A za vše mohou USA


Očkují nasmlouvaní praktici i mobilní týmy

V některých domovech vakcíny aplikuje nasmlouvaný praktický lékař, jako to už proběhlo například v pražském SeniorCentru ve Štěrboholech. V takovém případě zdravotnické potřeby jako jehly, dezinfekce a ochranné pomůcky nejsou součástí dodávek s vakcínou, proto mají SeniorCentra zajištěná vlastní.

Do ostatních domovů SeneCura přijedou mobilní očkovací týmy ze zdravotnických zařízení. Tímto způsobem již očkování proběhlo v SeniorCentru Hradec Králové a Olomouc.

„Olomoucký kraj byl první, kdo očkování perfektně zorganizoval. Do našeho olomouckého domova tak hned 9. ledna dorazil mobilní tým z Fakultní nemocnice Olomouc s veškerým personálem a vybavením k vakcinaci. Vše proběhlo hladce a rychle,“ dodává Věra Husáková.


Mohlo by Vás zajímat

Registrace do rezervačního systému očkování proti koronaviru


Zájemce chtějí naočkovat do konce ledna

Pokud budou mít kraje dostatek vakcín pro všechny v sociálních službách, je SeneCura připravena první vlnu očkování zvládnout do konce ledna. Pro podporu informovanosti rodin klientů i zaměstnanců spustila společnost webové stránky www.senecura.cz/ockovani/, kde lze najít dostupné údaje o vakcíně, očkování a odpovědi na často kladené otázky. Součástí vlastní informační kampaně jsou i tištěné materiály a plakáty vylepené na chodbách SeniorCenter

Autorka: Kateřina Třísková
Foto: autorka