Zkušenosti s módou v knize předává mladá bloggerka, která se snaží upozornit na chyby při budování šatníku. Upozorňuje na nešvary, které provázejí naše oblékání. Začíná od přeplněných skříní, kde máme oblečení, které nikdy už nebereme na sebe, starší a nevhodné, spíš z nostalgie. Popisuje návod, jak se těchto věcí zbavit. Kritizuje též nákupy rychlé módy, kdy nakupujeme hlava nehlava v době, kdy si chceme např. udělat radost nebo spěcháme.

„Pokaždé, když bereš do ruky další kus oblečení, polož si tři prosté otázky:
-Nosím to pravidelně? -Cítím se v tom příjemně? -Cítím se v tom jako nový člověk?„ Radí autorka při vyklízení skříní.
V kapitole „Jak najít vlastní styl„ uvádí, že nejdůležitější je přijetí sama sebe, aby se člověk k sobě choval s láskou a shovívavostí jako nejlepší přítel. Měl rád svou postavu takovou jaká je. Nezastává drastické diety, ale vyhýbá se průmyslově zpracovaným potravinám a miluje jídlo. Upřednostňuje pohyb, který považuje za formu relaxace. Upřednostňuje rozpočet a priority. Kupuje si jen to, co si může dovolit, pocit finanční jistoty je mnohem důležitější než nové oblečení.

Jak a ve kterých “sekáčích” nakupovat

Zajímavou kapitolou je také „Jak nakupovat v seconhandech„. Existují „sekáče“ s lepším i horším zbožím. Pokud v daném obchodě několikrát po sobě nic pro sebe vhodného nenajdeš, vícekrát už tam nechoď. Je důležité prohlédnout si vybraný kus oblečení z každé strany, zda nemá skvrny, roztrhanou podšívku, zkontroluj švy a zipy. Vybírej si co nejmodernější věci.

Další kapitoly například jsou: Jak nakupovat kvalitní oblečení nebo Jak o oblečení pečovat. Zaujme i rozhovor s dámskou krejčovou o úpravách oblečení.

Obálka knihy je vytištěná na papíru Mohawk, což je přírodní papír vyrobený za využití větrné energie.

Autorka knihy Joanna Globoza je mladá bloggerka a influencerka. Po sedm let provozovala vlastní malou úspěšnou značku s oblečením zaměřenou na pyžama a noční košilky. Napsala tři bestsellerové knihy o slow přístupu a k módě a k životu. Žije ve Varšavě a u Baltského moře, kde momentálně rekonstruuje starou farmu.

Knihu všem, kteří se chtějí zdokonalit v nákupu i stylu vlastního oblečení a přitom neutratit majlant, vřele doporučuji.

Objednat knihu můžete zde.

 
 
 
Jana Kunová