Samota nemusí být údělem těch, kteří ztratili svého partnera, kamarádi se jim odstěhovali a příbuzní na ně nemají čas. Seznamování se prostřednictvím seznamek, ať již na internetu, nebo v tištěných médiích, není vymezeno jen mladým. A seznamování nemusí být omezeno jen pro účely sňatku. Seznámit se můžete také s přítelem pro cestování, nalezení vhodného tanečního partnera, nebo jen kamaráda, se kterým si občas zajdete do kina, divadla, nebo na procházku.

Někdy postačí jen vnímavé ucho, jindy pohladí duši pár psaných řádků. I to lze v seznamkách nalézt. A při dodržení několika jednoduchých pravidel je možné předejít nežádoucím situacím a zklamáním.Bezpečnost především:
V inzerátech nikdy neuvádějte Vaše majetkové poměry a svojí adresu bydliště. Ani nezveřejňujte Vaše telefonní číslo. Naopak je vhodné, pokud máte vlastní e-mailovou adresu na internetu, zveřejnit ji pro odpovědi na Váš inzerát. Jestli ještě vlastní e-mailovou adresu nemáte, můžete si ji bezplatně založit u některého specializovaného portálu. Neznámější jsou v tomto oboru www.Seznam.cz nebo www.Centrum.cz. Samotné zřízení e-mailové adresy není nikterak složité.

Svojí adresu bydliště však neuvádějte ani v odpovědích. Požádejte zájemce o kontakt na něj a dohodněte nezávaznou schůzku na neutrální půdě, nejlépe v kavárně, nebo restauraci. Buďte ostražití a neostýchejte se klást dotazy, které by Vám pomohli dotyčného co nejlépe poznat. Vaše majetkové a finanční poměry by neměly být předmětem diskusí zejména v počátečních stádiích seznamování.

Důvody dotyčného pro seznámení mnohému napoví
Zkuste zjistit příčiny a důvody, proč se dotyčný chce seznamovat. Jeho záliby také mohou leccos o něm napovědět. Jestli máte možnost, přiveďte si na první schůzku dobrou kamarádku, nebo kamaráda, kteří Vám mohou pomoci se zhodnocením.

Někdy postačí jen vnímavé ucho, jindy pohladí duši pár psaných řádků. I to lze v seznamkách nalézt. A při dodržení několika jednoduchých pravidel je možné předejít nežádoucím situacím a zklamáním.

Rozhodně není rozumné zvát nové přátele domů hned po první schůzce. Několik dalších schůzek většinou pomůže nového přítele dost dobře poznat a zhodnotit, zdali je právě on tím pravým. Tak se odhodlejte a udělejte první krok. Vždyť samota nemusí být Váš nekonečný úděl. Podání inzerátu není složité. Stačí několik slov o Vašich zálibách.


Mohlo by Vás zajímat

Při komunikaci po internetu můžete volat zdarma do celého světa
Pozor na seznamkové šmejdy kteří žádají platbu kartou


Pozor na seznamkové šmejdy
Možnosti bezplatné inzerce na internetu nabízí například rubrika seznámení seniorského webu Elpida. Pokud budete hledat jiné seznamky na internetu, důrazně varujeme před některými seznamkovými šmejdy.

Můžete využít také možnosti inzerce v tištěných médiích, které nabízejí přeposílání odpovědí. Některé jsou zdarma, jiné placené. Všeobecně platí, že placené nabízejí kvalitnější výsledky. Funguje to tak, že inzeráty jsou označeny určitým kódem, podle kterého redakce inzerenta identifikuje a přeposílá mu odpovědi na jeho adresu. Avšak i zde je obezřetnost na místě. Doporučujeme si prostřednictvím nezávislých recenzí ověřit na internetu bezpečnost a kvalitu vybraných seznamek. Ve vyhledavači Seznam.cz, nebo Google.com zadejte název, nebo doménu seznamky která vás zaujala.

Seznamovací akce pro seniory
Existují také firmy, které pořádají několikrát do roka seznamovací akce určené seniorům. Jednu z nich naleznete na stránkách Seznamovací večer. Funguje tak, že na pořádané a moderované akci pro určitou věkovou skupinu se poznáte s partnery, kteří mají zájem se seznámit stejně jako vy. Popovídáte si s každým z nich a sami se rozhodnete, s kým si případně vyměníte kontakt.