Vzdělávací program Jedu s dobou je určen široké aktivní motoristické veřejnosti seniorského věku – přesněji 65 a více let a to nejen pro ty, kteří hledají pocit jistoty za volantem, ale i pro seniory s celoživotními řidičskými zkušenostmi. Finanční podporu projekt získal z fondu zábrany škod a díky tomu je pro účastníky zcela zdarma.

Tento již druhý ročník realizuje Asociace center pro zdokonalovací výcvik řidičů AČR, která sdružuje osoby, které jsou vlastníky nebo provozovateli center realizující nejrůznějších druhy výcviku zaměřené na předcházení ale i řešení krizových situací při řízení motorového vozidla.

Obsahem vzdělávacího programu je teoretická a praktická část. Teorie je zaměřena na změny v legislativě a bezpečnou jízdu.

V praktické části mohou řidiči poznat svůj vůz s novými technologiemi, které pomáhají řidiči v oblasti prevence vzniku dopravní nehody a je především zaměřena na správné zásady krizového brzdění na různém povrchu vozovky, zvládnutí smyku a manévrování. To vše doplněno o praktickou ukázku první pomoci.

Výše uvedený program trvá celkem 6 hodin včetně přestávek a je možné ho absolvovat s vlastním vozidlem v 8 centrech bezpečné jízdy po celé ČR .

● Termíny, lokality a rezervace účasti zde


Mohlo by vás zajímat

Kdo si musí pořídit e-vinětu, čili elektronickou dálniční známku

Povinné zdravotní prohlídky řidičů-seniorů

Při prodeji auta se vyvarujte odpovědnosti za provinění kupujícího

Motoristy čeká od října 2018 řada změn

Kontroly zraku řidičů budou povinné

Operace šedého zákalu je bezbolestná a je hrazená zdravotní pojišťovnou

Novela bodového systému je přísnější k závažným přestupkům, mírnější k bagatelním