Botanická zahrada hl. m. Prahy zahájí ve skleníku Fata Morgana 19. ledna 2024 výstavu NOVÁ PET TROPICANA. Autorkou je sochařka Veronika Richterová, specializující se na uměleckou recyklaci z PET lahví. Návštěvníci uvidí plastiky z PET lahví přetvořené ve fantastické rostliny, zvířata a tropickou džungli.

Svá plastová díla poprvé představila autorka v botanické zahradě již v roce 2010. Nová výstava je inspirovaná převážně tropickou flórou a přírodou a objekty byly vytvořeny mezi lety 2010 až 2023. Návštěvníci se setkají s více než 130 exponáty fantastických rostlin, které nikde nerostou. Ale i neobyčejné květy orchidejí, strelícií, lotosů, motýlů, labuť nebo krokodýla. Inspiraci čerpala autorka z tropických krajin.„Některé rostliny mohou být téměř k nerozeznání od těch pravých a na druhou stranu ve skleníku vznikne jakási fantastická tropická džungle. Výstava bude doplněna i skutečnými tropickými rostlinami s barevnými listy a květy, které celý dojem ještě podtrhnou. V druhé části výstavy se návštěvníci mohou těšit též na prodej tropických rostlin,“ uvádí výstavu Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

„Výstava navazuje na přehlídku PET TROPICANA z roku 2010. Významný příspěvek k recyklaci ukazuje, že i umělecká tvorba může vznikat z odpadu“ dodává ředitel Botanické zahrady Bohumil Černý v souvislosti s výstavou. A zdůrazňuje důležitost recyklace a propojení umění s ekologií.


Mohlo by vás zajímat:

Trojská botanická zahrada obnovuje a posiluje včelstvo
Bez včel proměníme Zemi v poušť!
Botanická zahrada v Troji nabízí aktivity pro seniory i vnoučata


Umělkyně PET-artu

Veronika Richterová, umělkyně specializující se na PET-art, zdůrazňuje smysl této tvorby: transformaci odpadu a podporu recyklace. Její práce jsou vystaveny doma i v zahraničí.

Večerní prohlídky výstavy NOVÁ PET TROPICANA poskytnou návštěvníkům jedinečný zážitek v exotickém prostředí. Prohlídky budou komentovány, a návštěvníci si mohou rezervovat místo online.

Výstava inspirovaná tropickou flórou a přírodou potrvá do 7. dubna.