Je všeobecně známo, že ayurvédská kosmetika poskytuje komplexní péči o tělo a duši. Její základní princip spočívá v dosažení rovnováhy mezi tělesnými funkcemi a životními energiemi. Přičemž zdraví kůže, vlasů a celkového zdraví je odrazem vnitřní rovnováhy a harmonie.

Kosmetika se vyrábí výhradně z přírodních materiálů, extraktů z bylin a přírodních olejů, jež jsou inspirované rituály starobylých tradic Cejlonu. Nyní tato blahodárná kosmetika ze Srí Lanky dorazila také na český trh.

Slavnostního uvedení kosmetiky v pražském showroomu Spa Ceylon se účastnili také zástupci výrobců přímo ze Srí Lanky. „Stejně jako jídlo, které konzumujeme má vliv na naše zdraví, také kosmetika pro tělo ovlivňuje naši kůži. Výběr kvalitní kosmetiky je tedy podobně důležitý jako výběr toho, co jíme“, uvedl krátce po zahájení pan Shalin.

Jeho kolega pan Shiwanta ho doplnil: „Tyto produkty interagují s naší kůží, poskytují potřebnou výživu a podporují její zdraví. Podobně jako byste si vybírali potravu s vysokým obsahem živin, pro kůži je důležité poskytovat kosmetiku bohatou na prospěšné složky. To pomáhá zlepšit texturu kůže, poskytuje hydrataci a chrání ji před vnějšími vlivy.“Událost neušla pozornosti známých osobností ze světa top modelingu

Otevření showroomu si nenechala ujít topmodelka Andrea Verešová, která dává kosmetickým produktům zvlášť velký význam. „O produktech ze Srí Lanky slýchám od přátel, kteří v této destinaci tráví dovolenou a kosmetiku si odtud vozí. Všichni chválí její účinky na pleť, ale i na psychiku, což mě překvapilo a láká“.

Top modelka Verešová dodala, že když tady paní Sedláčková provoněla ovzduší antistresovým sprejem, musela jí dát za pravdu. Ta vůně jí navozuje příjemné pocity a zklidnění. Obzvlášť se těší na svíčky z palmového oleje.

Podobný názor má také zpěvačka a bývalá topmodelka Iva Frühlingová, kterou nejvíce zaujaly krémy na ruce: „Vždycky mě rozčiluje, když mám po krémech ruce mastné. To pak nemůžete nic dělat, a už vůbec ne řídit. Tady jsem vyzkoušela krémy, které pokožku rukou hydratují, ale nevytvoří mastný povrch. A co mě tedy úplně nadchlo, jsou ty vůně všech přípravků!“

Mezi pozvanými hosty se ukázal také Lukáš Veitl /získal titul Mensupermodel world 2021/. Tomu bylo otevření showroomu velmi blízké. Chystá se totiž na Srí Lanku, a tak se rád seznámil nejen s tamními kosmetickými produkty, ale také pány Shalinem a Shiwantou, s nimiž si dlouze o Srí Lance povídal.

„Tohle načasování mě vážně pobavilo“, usmíval se Lukáš Veitl, „poprvé v životě potkávám lidi ze Srí Lanky zrovna když tam letím… A co se týká obchodu, jsem nadšený. Už jen ta barevnost a vůně, co vás obklopí, když vejdete dovnitř jsou moc příjemné. Vybral jsem si tady několik produktů pro sebe i partnerku.“


I o šperky je třeba pečovat. Co jim škodí a jak jim vrátit ztracený lesk?


Jevgenia Sedláčková, majitelka showroomu na Vinohradské ulici, byla se slavnostním uvedením kosmetiky spokojena. Zvláště pak, když cítila, že produkty ze Srí Lanky zaujaly i podnikatele Richarda Chlada s jeho manželkou Annou Marií Kánskou nebo herečku Kateřinu Bláhovou, Evu Feuereislovou. Stejně tak jako všechny další pozvané hosty.

„Naše produkty nejsou jen kosmetikou, jde o skutečné rituály péče inspirované starobylými tradicemi Cejlonu“, zdůraznila Jevgenija Sedláčková a dodala:

„Veškerá tato kosmetika se vyznačuje ekologickou čistotou. Používány jsou pouze přírodní a udržitelné ingredience, tím se pečuje nejen o krásu lidí, ale i o naši planetu. Každý produkt má jedinečnou vůni, přenášející do atmosféry pohody a uklidnění. Veškeré receptury jsou postaveny na principech ajurvédy, s cílem nejenom zdůraznit krásu zvenčí, ale i zevnitř.“

Protože se blíží svátek zamilovaných Valentýn, je voňavý showroom srí lanské kosmetiky tím správným místem k pořízení dárků. Více informací o produktech a možností nákupu: Spa Ceylon – Přírodní přípravky pro vaši mysl, tělo i duši. Webové stránky: spa-ceylon.cz

Autorka: Helena Váňová
Foto: autorka