Poutavá kniha amerického novináře Jona Krakauera mapuje cestu mladého chlapce Christopera J.McCandlesse ze zámožné rodiny, který tragicky zahynul při své osamělé cestě do divoké přírody z USA, přes Kanadu do Aljašky. Mladík chtěl žít v souladu s přírodou po vzoru Londonových hrdinů.

Bez výdobytků civilizace, bez telefonu, bez peněz. Sám říkával, že jeho domovem je cesta. Zbavuje se ušetřených peněz které posílá na charitu. Na cestu se vydává v roce 1992 autostopem, později naskakuje i na vlaky. Několik osudných chyb ho ale stálo život. O čtyři měsíce později našli v rozbitém odstaveném autobuse jeho vychrtlé mrtvé tělo.

Autor knihy, horolezec, novinář a spisovatel, se snaží pochopit mladíkovo snažení. Čerpá z výpovědí svědků, z deníku cestovatele samotného, z jeho dopisů, z označení v jeho četbě knih – podtrhaných míst. Mapuje i jeho dětství, vztah s rodiči, se sestrou s kamarády. Přidává výpovědi lidí, kteří ho svezli stopem, či u kterých příležitostně pracoval. Výpovědi přátel i zcela neznámých kontaktů. Každý ho vidí trochu jinýma očima, ale většinou ho považují za milého člověka, kamarádského, vždy ochotného pomoci druhým.

Jeho rodina vůbec netušila, kam až se syn vypravil, proč se tak rozhodl a je zdrcena jeho smrtí.

Podle knihy byl natočen i slavný film.
Vydejme se s autorem knihy na cestu do divočiny, abychom sami pochopili, jaké pohnutky vedly hrdinu příběhu k tak náročné a nebezpečné cestě.

Vydalo Nakladatelství Portál. Tuto knihu jsem četla jedním dechem a vřele doporučuji. Objednat můžete zde

Autorka: Jana Kunová