• Simona Procházková: Léčivá vína a likéry pro každého
  • Michaela Kramolišová, Markéta Popovičová : Zamilujte si svou kuchyň
  • Michaela Kramolišová, Markéta Popovičová: Zamilujte si svůj domov

Všechny tři knihy spojuje jedno téma, péče o rodinný krb, jídlo, bylinky, láska k přírodě a životu. A to nejen pro ženy.

První kniha Léčivá vína a likéry pro každého, nás zavede do matky přírody a jejích darů. Máme možnost seznámit se s řadou bylin, naučit se připravovat z nich léčivé i lahodné nápoje. Namátkou modrý likér ze slézu, či saturejkové víno, švestkový likér i posilující třapatkový likér. Autorka Simona Procházková spolu s manželem založili společnost Léčíme přírodou. Od dětství se zajímala o bylinkaření a alternativní léčbu. Miluje nejen bylinkaření, ale i zvířata a podporuje ochranu přírody.

Druhá kniha Zamilujte si svou kuchyň, nás zavede do kuchyně, která je srdcem domova. Dozvíme se, jak skladovat jídlo, jaké věci používat v kuchyni, jaký zvolit tvar kuchyně, jak udržet pořádek v kuchyni, ve spíži i v lednici, také jak plánovat jídla. No a ve čtvrté části knihy si načteme Recepty, které nás nezdrží. Články doprovází vydařené fotografie, které nás budou inspirovat.

Zamilujte si svou kuchyň a Zamilujte si svůj domov

Třetí kniha od stejných autorek Zamilujte si svůj domov, nás učí, jak běžné denní povinnosti v domácnosti změnit na denní radosti. Už názvy jednotlivých kapitol nás inspirují: Jak jsme se zamilovaly do svého domova, Radost z mála, Spokojená žena, spokojený domov.Autorky Michaela Kramolišová a Markéta Popovičová jsou sestry a především zakladatelky projektu Mámami, kde učí, jak si zjednodušit a zpříjemnit péči o svůj domov. K tomu nepotřebujete nic, jen vlastní odvahu a přesvědčení, že tvořit domov stojí za to!

Všechny tři knihy vřele doporučuji nejen začínajícím hospodyňkám, ale všem, kterým záleží na vlastním pohodovém a láskyplném domově.

 
 
 
Jana Kunová   

.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.
Klikněte pro sdílení na vhodnou ikonku níže