Čeká vás totální endoprotéza kolene a už teď se bojíte o své aktivní záliby? Jestli si v důchodu užíváte výlety do přírody, procházky po horách, milujete lyžování nebo tenis, nemusí pro vás představovat TEP kolene konec s vašimi milovanými aktivitami. V článku najdete tip na to, jak se po operaci vrátit do aktivního života rychleji.

TEP kolene a rehabilitace v nemocnici
Totální endoprotéza kolene patří dnes již k běžným výkonům, které nepředstavují pro pacienta riziko. Po operaci je nutné správně a efektivně rehabilitovat. Pacient stráví po operaci v nemocnici přibližně dva týdny. Dobu, kdy je propuštěn do domácího ošetření vždy stanoví ošetřující lékař. V nemocnici bude pacient pravidelně rehabilitovat pod dohledem zkušeného personálu. Musí umět sejít za pomocí francouzských holí několik schodů, měl by umět sedět na židli a být soběstačný. Po propuštění do domácího ošetření je vhodná úzká spolupráce a pomoc rodiny. Pacient musí dále pokračovat v pravidelné rehabilitaci. Zajímá vás více informací o rehabilitaci v nemocnici po totální endoprotéze? Podívejte se do článku ● Vše o totální endoprotéze kolene.

Rehabilitace v domácím ošetření
Po propuštění domů je potřeba dodržovat rehabilitační plán, který pacientovi stanovili v nemocnici. Pacient dochází do rehabilitačního zařízení, kde cvičí pod dohledem fyzioterapeuta. Pro správnou a efektivní rehabilitaci je vhodné vypůjčit si domů motorovou dlahu. Motodlaha je přístroj, který slouží k pasivnímu cvičení. Díky pravidelnému používání motodlahy se dostanete do formy rychleji, eliminují se komplikace spojené s dlouhodobým znehybněním končetiny.

Rehabilitace s motodlahou
Motorová dlaha je velmi vhodná pro seniory, kteří jsou po TEP kolene či kyčle. Používá se také po dalších výkonech, například po vážném úraze končetiny, který vede k operativnímu výkonu, artroskopii či akromioplastice.

Před prvním cvičením je potřeba motodlahu nastavit a přizpůsobit ji končetině. Při dalších cvičeních již není potřeba motodlahu speciálně nastavovat. Pro pacienty po TEP kolene či kyčle je vhodná motodlaha Artromot K1 Klasik, která slouží k rehabilitaci kolene a kyčle. Do nastaveného přístroje vloží pacient operovanou končetinu a na dálkovém ovládání nastaví požadovaný program rehabilitace. Na motodlaze můžete rehabilitovat 4x denně od 30 do 60 minut. Celkově 3 až 4 hodiny za den. Používá-li pacient motodlahu pravidelně, eliminují se možné komplikace, které jsou spojeny s dlouhodobým znehybněním. Otoky se díky pravidelnému a správnému pohybu dříve vstřebají, cévní a lymfatická cirkulace měkkých tkání se zlepší.

5 důvodů, proč využít k rehabilitaci motodlahu
● Po TEP se díky motodlaze zařadíte rychleji do běžného života.
● Zlepší se lymfatická cirkulace měkkých tkání.
● Rychleji se vstřebají otoky.
● Můžete rehabilitovat z pohodlí domova.
● Končetina se rychleji zotavuje.

THERA Trainer tigo a TT mobi
Zacvičit si můžete také na pohybovém přístroji THERA Trainer tigo a TT mobi
(motomed), který vám bude na první pohled připomínat rotoped. THERA Trainer tigo je ale sofistikovaný rehabilitační přístroj, který vyhodnotí stav vašich svalů a přizpůsobí mu cvičení. Na přístroji lze cvičit aktivně, pasivně i kombinovat aktivní či pasivní cvičení.

Pronájem motodlahy po TEP
Motodlahu na koleno a kyčel Artromot K1 Klasik si vypůjčíte v půjčovně motodlahy. Vypůjčení je snadné a rychlé. U přístroje vyplníte poptávkový formulář a stisknutím barevného tlačítka jej odešlete. Nejlepším způsobem, jak si motodlahu zamluvit, je zavolat na telefonní číslo +420 241 403 520, mobil +420 774 728 722. Ve vybraných měsících bývá o motodlahu velký zájem a pacienti musí na přístroj čekat. Neváhejte a zamluvte si motodlahu ještě dnes.

Cena motodlahy
Půjčení motodlahy stojí na jeden den 250 Kč i s DPH. Od 31. dne se cena půjčovného snižuje na 220 Kč i s DPH. Při vypůjčení na jeden týden máte dopravu a zaškolení na obsluhu přístroje po celé Praze zdarma. Při vypůjčení motodlahy na dva týdny dostanete dopravu zdarma a také zaškolení na obsluhu přístroje zdarma i ve středních Čechách.

● Další informace a objednávky jsou ZDE.