Oborová zdravotní pojišťovna (OZP)otevřela začátkem února 11 nových kontaktních míst napříč Českou republikou. Otevření pěti dalších připravuje na nejbližší dny. V každém kraji vzniklo nejméně jedno nové pracoviště OZP. Ve Středočeském kraji tři, na jižní Moravě se další dvě připravují. Celkem tak OZP její klienti v letošním roce najdou na 40 místech.

Výběr lokalit podle dvou klíčů
„Nové lokality jsme vybírali zejména podle dvou klíčů – zaprvé jsme hledali nová pracoviště tam, kde máme velký počet klientů, ale nejbližší přepážka byla doposud poměrně daleko. Například na Mělníku nebo v Přerově. Za druhé jsme chtěli zachovat návaznost na úspěšné lokality z pilotního rozšíření kontaktních míst z minulého roku, které naši klienti znali pod označením OZP Expres,“ vysvětluje Miloslava Lukešová, obchodní ředitelka Oborové zdravotní pojišťovny.


Čtěte také

Zdravotní pojišťovnu můžete změnit do konce března


Návštěvnost bude vyhodnocována
Nová kontaktní místa budou mít otevírací dobu v pondělí a ve středu od 9 do 17 hodin s polední přestávkou. OZP bude vyhodnocovat návštěvnost a podle zájmu klientů v jednotlivým městech bude upravovaná otevírací doba případně i rozšiřovat. Oznámil ředitel pobočky Praha Oborové zdravotní pojišťovny Petr Mikita, který rozšíření sítě kontaktních míst koordinoval. Upřesnil,že na nových expoziturách pracují od konce září. Věří, že se nakonec podaří otevřít 16 poboček v docela rekordním čase.

Příspěvky na prevence, sport i na dětské aktivity
Na nových pobočkách si mohou klienti například vyřídit žádosti o příspěvky na prevenci, které lze také zařídit přes aplikaci VITAKARTA. OZP například i v letošním roce svým klientům přispěje až 2 000 Kč na dentální hygienu. Nebo 500 Kč na zdraví prospěšné aktivity a produkty, jako je lehké sportování včetně cvičení a plavání či členství v dětském pohybovém kroužku. Také na rehabilitace a fyzioterapie, pořízení brýlí a kontaktních čoček. Pro děti na tábory a příměstské tábory a ozdravné pobyty. Též na zakoupení vitaminů.

Foto: Jana Kunová