V krásné zahradě Pelléovy vily se můžete těšit na unikátní módní přehlídku, vystoupení tria Zdenky Trvalcové – Čevelové, které vás naladí na tóny sladké Francie a v podvečer na skvělé Ivan Hlas TRIO.

Dále si můžete užít krátké divadelní představení seniorského souboru pod klubem REMEDIUM nebo ukázky společenských tanců v podání soutěžící a profesionálního tanečníka SENIORSKÉ STARDANCE ve spolupráci s Kontem Bariéry, vědomostní kvÍz a další.

Nebude chybět ani festivalová soutěž o zajímavé ceny nebo soutěže v deskových a karetních hrách! Celkovou nekonvenční koncepcí programu chceme upozornit na fakt, že zachování schopnosti hrát si v seniorském věku má velmi příznivý vliv na psychosomatické projevy stárnutí a zároveň prospívá mezigenerační komunikaci.

HLAVNÍ PROGRAM

13:30 VĚDOMOSTNÍ KVIZ s MARKÉTOU ZAORALOVOU
14:30 UKÁZKA ČI KUNG venkovní praktické předvedení prvků (ELPIDA)
15:00 MÓDNÍ PŘEHLÍDKA i60 pod vedením Elen Zajíčkov
15:30 TÓNY SLADKÉ FRANCIE Z. TRVALCOVÁ ČEVELOVÁ TRIO – koncert
16:15 MÓDNÍ PŘEHLÍDKA, 2. ČÁST
16:45 DIVADLO REMEDIUM – humorného skeče v podání seniorského divadla
17:15 SENIORSKÉ STARDANCE – taneční ukázky s účastí profesionálního tanečníka a finalistkou soutěže (Sen Sen Konta Bariéry)
17:40 LOSOVÁNÍ VÝHERCŮ SOUTĚŽÍ A KVÍZU
18:00 IVAN HLAS TRIO – koncert

SOUTĚŽE
13:00 – 17:00 Festivalová soutěž o zajímavé ceny, soutěže v deskových (šachový kroužek a kroužek dámy) a karetních hrách, zábavný vědomostní kvíz, mölkky.

SETKÁNÍ S ODBORNÍKY,
PRESENTACE PARTNERSKÝCH SPOLKŮ

SEN SEN (Senzační senioři)
ELPIDA
REMEDIUM
Právě teď
Mezi námi
Život 90
i60
Policie ČR
Městská policie
Life Rescue
Celní správa ČR
ÚVN

UKÁZKOVÉ ŘEMESLNÉ DÍLNIČKY S WORKSHOPY
Ukázka výroby bižuterie – vinuté perly
Ruční zpracování papíru
Pletení košíčků z Pedigu
Zpracování vlny
..
..

Vstup na festival zdarma

..
..

Hlavním mottem a posláním letošního ročníku festivalu jsou hry, pomocí nichž otevíráme rozmanité nabídky aktivit, spojené s neformálními uměleckými vystoupeními, vytvořit at-mosféru přátelského sousedského setkání pro každého bez ohledu na věk a místo bydliště.

V interiéru Villy Pelé budou ve vyhrazených prostorách probíhat výstavy seniorských prací a ve spolupráci s partnery také poradny a odborné konzultace na vybraná témata, vycházející ze zaměření festivalu.

Venkovní prostor poskytne možnost prezentace Policie ČR, Městské policie, Life Rescue, Celní správy a dále širokou škálu herních aktivit, řemeslných dílen a workshopů a poraden se zdravotním zaměřením.

POŘADATELÉ
Pořadatelem Fresh senior festivalu je spolek PORTE a produkční společnost TAK-TUM.
Hlavním garantem obsahu je FRESH SENIOR KLUB, projekt spolku PORTE.