Elegantní oblečení za rozumnou cenu. Zkušenosti s módou předává mladá bloggerka v knize, která se snaží upozornit na chyby při budování šatníku. Upozorňuje na nešvary, které provázejí naše oblékání. Začíná od přeplněných skříní, kde máme oblečení, které nikdy už nebereme na sebe, starší a nevhodné, spíš z nostalgie. Popisuje návod, jak se těchto věcí zbavit. Kritizuje též nákupy rychlé módy, kdy nakupujeme hlava nehlava v době, kdy si chceme např. udělat radost nebo spěcháme.

„Pokaždé, když bereš do ruky další kus oblečení, polož si tři prosté otázky:
-Nosím to pravidelně?
-Cítím se v tom příjemně?
-Cítím se v tom jako nový člověk?„
Radí autorka při vyklízení skříní.

V kapitole „Jak najít vlastní styl„ uvádí, že nejdůležitější je přijetí sama sebe, aby se člověk k sobě choval s láskou a shovívavostí jako nejlepší přítel. Měl rád svou postavu takovou jaká je. Nezastává drastické diety, ale vyhýbá se průmyslově zpracovaným potravinám a miluje jídlo. Upřednostňuje pohyb, který považuje za formu relaxace. Upřednostňuje rozpočet a priority. Kupuje si jen to, co si může dovolit, pocit finanční jistoty je mnohem důležitější než nové oblečení.

Jak a ve kterých „sekáčích“ nakupovat

Zajímavou kapitolou je také „Jak nakupovat v seconhandech„. Existují „sekáče“ s lepším i horším zbožím. Pokud v daném obchodě několikrát po sobě nic pro sebe vhodného nenajdeš, vícekrát už tam nechoď. Je důležité prohlédnout si vybraný kus oblečení z každé strany, zda nemá skvrny, roztrhanou podšívku, zkontroluj švy a zipy. Vybírej si co nejmodernější věci.


Mohlo by Vás zajímat

Síla přírodní fermentace, cesta do tajů zdravého jídla


V dalších kapitolách se dočtete například: Jak nakupovat kvalitní oblečení, nebo Jak o oblečení pečovat. Zaujme i rozhovor s dámskou krejčovou o úpravách oblečení.

Obálka knihy je vytištěná na papíru Mohawk, což je přírodní papír vyrobený za využití větrné energie.

Autorka knihy Joanna Globoza je mladá bloggerka a influencerka. Po sedm let provozovala vlastní malou úspěšnou značku s oblečením zaměřenou na pyžama a noční košilky. Napsala tři bestsellerové knihy o slow přístupu a k módě a k životu. Žije ve Varšavě a u Baltského moře, kde momentálně rekonstruuje starou farmu.

Knihu všem, kteří se chtějí zdokonalit v nákupu i stylu vlastního oblečení a přitom neutratit majlant, vřele doporučuji.

Objednat knihu můžete zde.

Jana Kunová, editorka www.seniorclub.cz

 
 
 
Jana Kunová