O České republice a jejích památkách existuje řada hodnotných fotografických knih od známých a renomovaných autorů. CBS Nakladatelství proto po úspěšné prvotině Moravské hrady a zámky z nebe vydalo další knihu leteckých fotografií Slezské hrady a zámky z nebe doplněnou o pověsti jednotlivých památek.

„Rozhodli jsme se i naši druhou knihu namluvit pro babičky a dědečky a udělat jim tak radost. Novinkou jsou ale mluvčí, pověstem jednotlivých slezských památek propůjčily svůj hlas děti zaměstnanců naší firmy. Seniorům tak umožníme navštívit hrady a zámky ve Slezsku z pohodlí a především bezpečí domova, a to poslechem audioknihy Slezské hrady a zámky z nebe,“ přiblížila nápad obchodní ředitelka Blanka Imramovská.

Hodina pověstí a příběhů

V celkem pěti videích si lidé budou moci prohlédnout slezské památky a poslechnout si pověsti z úst těch nejlepších vypravěčů – dětí. Celkem se do namlouvání 48 pověstí, předmluvy a bonusové části pustilo 28 dětí, díky čemuž vznikla necelou hodinu dlouhá audiokniha. Nejmladším „dabérům“ bylo 3,5 a 5 let a na svůj věk předvedli výborné výkony. Aby se k audioknize dostali všichni co nejjednodušeji, všech pět dílů je umístěných na internetu.


Čtěte také

Audiokniha kterou si můžete poslechnout zdarma přiblíží moravské památky i seniorům


Vidět svět jinak – originálně a v krásnějších barvách

CBS Nakladatelství je vydavatelem edice knih leteckých fotografií Česko z nebe i originálních ručně malovaných map s více jak 15 lety zkušeností. „Vytváříme originální produkty, které umožní lidem vidět svět jinak, originálně a v krásnějších barvách. Ať už jsou to ručně malované mapy, letecké fotografie, knihy, videa a jiné propagační materiály, všechny tyto produkty propagují to pěkné a hodnotné, co v regionu je. Zároveň klademe důraz na to, aby byly všechny naše produkty i prakticky využitelné, aby sloužily lidem a usnadňovaly jim život,“ popisuje majitel nakladatelství Milan Paprčka.

Jednotlivé díly si můžete poslechnout na následujících odkazech:

● Poslechnout 1. díl audioknihy – zde
● Poslechnout 2. díl audioknihy – zde
● Poslechnout 3. díl audioknihy – zde
● Poslechnout 4. díl audioknihy – zde
● Poslechnout 5. díl audioknihy – zde

Autorka: Alice Šplíchalová