Plíce pacientů po prodělaném Covid-19 pomáhají doléčit přírodní léčebné zdroje a horské klima Mariánských Lázní. Zdravotní pobyty pro pacienty hradí pojišťovny. Společnost Ensana nabízí ve svých lázeňských zařízeních zdravotní pobyty pro pacienty po doléčení nemoci způsobené covidem-19. Ti mohou získat lázeňský pobyt v Mariánských Lázních od své zdravotní pojišťovny a po prodělané nemoci se pak doléčit v Mariánských Lázních po dobu tří týdnů. Mariánské Lázně se na doléčení pacientů po prodělaném zápalu plic soustředí již po celá desetiletí.

Přírodní léčebné zdroje

Díky přírodním léčivým zdrojům, kterými jsou zdejší minerální prameny nebo přírodní CO2, vyzkoušeným léčebným metodám, podhorskému tonizujícímu klimatu v nadmořské výšce téměř 700 m.n.m. a dlouholetým zkušenostem zaznamenávají v této léčbě velké úspěchy.

Primářka MUDr. Růžena Vaňková pracuje jako lékařka v Mariánských Lázních již od roku 1979 a s pacienty má tak dlouholeté zkušenosti. “Základem léčby pacientů po komplikovaných zánětech plic je klimatoterapie a inhalace s Lesním pramenem. Lesní pramen obsahuje větší množství Natria a bikarbonátů a má mukolytický efekt. Uvolňuje hlen z horních dýchacích cest a příznivě působí na intersticiální prostory. Nejefektivnější je podávání inhalací dva krát denně, ráno a odpoledne.

Současně se pacientům podávají procedury s přírodním oxidem uhličitým – minerální koupele a suché uhličité koupele, z dalších procedur masáže, různé druhy elektroléčby, léčebná tělesná výchova a dle potřeby i oxygenoterapie. Důležitá je také respirační fyzioterapie,” říká MUDr. Vaňková. Ta zahrnuje speciální dechová cvičení, dechovou gymnastiku, respirační fyzioterapii, mobilizační techniky, fyzický trénink a edukaci o nemoci a výživě. Při vstupním lékařském vyšetření stanoví ošetřující lékař individuální léčebný plán s poskytnutím 21 procedur týdně. Důležitou součástí léčení je i pitná léčba.

Výrazně pomáhá horské klima

Pacientům po prodělaných zápalech plic poskytuje horské klima Mariánských Lázní mnohé benefity. “Využíváme takových klimatických faktorů jako intenzivnější UV záření, nižší barometrický tlak a vyšší saturaci hemoglobinu kyslíkem, vyšší obsah ozónu a záporných iontů, eliminaci prachu a alergenů,” říká MUDr. Vaňková. “V současné době stále narůstá počet pacientů s pneumonií způsobenou covid-19. Pacienti po pneumonii obvykle trpí také hypertenzí, ischemickou chorobou srdeční, diabetem, obezitou a onemocněním pohybového aparátu, což jsou další indikace lázeňské léčby v Mariánských Lázních a naše zařízení jsou pro tyto pacienty ideální,” dodává.

Léčebný pobyt hradí zdravotní pojišťovny

Indikace komplikovaný zánět plic je v Indikačním seznamu uvedena jako V/3 s dobou léčení tři týdny pro Komplexní lázeňskou péči a je plně hrazena zdravotní pojišťovnou. Pacient má nárok na lázeňskou léčbu do čtyř měsíců po ukončení hospitalizace na doporučení pneumologa či internisty. Návrh na lázeňskou péči sepisuje praktický lékař.

Ensana je přední poskytoval lázeňské péče v Evropě

Značka Ensana byla poprvé představena v roce 2019. Reprezentuje vedoucího poskytovatele lázeňské péče v Evropě. Do skupiny v současné době patří 26 lázeňských hotelů v České republice, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku. Kolekce lázeňských hotelů Ensana zahrnuje hotely v historicky nejznámějších lázeňských městech Evropy, která se proslavila svými přírodními léčebnými zdroji.

Ensana ve svém unikátním přístupu využívá inovativní koncepty, které kombinují využití přírodních léčebných zdrojů a moderních diagnostických metod k dosažení osobních cílů hostů. Cílem skupiny je pomáhat hostům zlepšovat jejich zdravotní stav a celkovou zdravotní kondici, ať už mají jakýkoliv rozpočet. Skupina má širokou škálu nabídek, které jsou určené pro různé cílové skupiny.

  • Další informace zde