Člověk je svými dovednostmi jedinečný v každé době, nehledě na věk. Soutěž Babička roku se snaží zábavnou a příjemnou formou lidem ukázat, že senioři rozhodně nepatří do starého železa. Právě naopak, mezigeneračním propojením soutěžících s jejich vnoučaty se snaží o zvýraznění důležitosti mezigeneračního soužití nejen v rodinách.

Babička roku Vám navíc dopřeje Vaši chvilku slávy, kdy se budete moci postavit na pódiu a předvést, co se ve Vás skrývá. V mnoha lidech je ukryt talent, který ve vyšším věku může být těžké ukázat, ale díky soutěži Babička roku mohou zazářit lidé, jednotlivci, jako takoví.

Jak se přihlásit?
Přihlašování bude probíhat pouze elektronicky na stránkách. Přihlášku mohou vyplnit sami babičky, vnoučata nebo děti, stejně, tak můžete nominovat i kamarádku či kolegyni. Vybrané účastníce “finálového klání” budou po uzavření termínu nominací kontaktovány.

Registrovat se bude možné do 4. září. 2019. Poté pořadatelé vyberou 12 finalistek a obratem je vyrozumí. Každá finalistka obdrží 2 ks volných vstupenek pro své blízké.

Jak soutěž probíhá?
Soutěžící projdou třemi disciplínami:

▪ Řízený rozhovor s moderátorem – představte sebe, svůj kraj a bydliště v rozsahu max. 2 min.
▪ Ukaž, co umíš – zpěv, tanec, recitace, sport, ukázka vlastní tvorby – malování, vyšívaní, hra na hudební nástroj, atd. Po domluvě s pořadateli, možno ukázat ve spolupráci s vnoučetem (časový limit max. 3 min)
▪ Módní přehlídka – společenské oblečení dle vlastního výběru (popř. kroj).

Na závěr je odbornou porotou vyhlášena zlatá, stříbrná a bronzová „Babička kraje 2019“. Vždy je oceněn nejstarší soutěžící a obecenstvo hlasuje o babičku sympatie.

Všichni účastníci se mohou těšit na krásné ceny a upomínkové předměty.

Oceněné babičky budou představeny v rámci koncertu 29.9. ke Dni seniorů v Obecním domě v Praze. Vítězka postupuje do celorepublikového finále, které se bude konat 18. listopadu 2019 v Olomouci.

PŘIHLÁŠKA DO SOUTĚŽE ZDE