Středočeská centrála cestovního ruchu (SCCR) představí v rámci 31. ročníku mezinárodních veletrhů cestovního ruchu a regionální turistiky Holiday World hlavní motivy, které mají přilákat turisty do regionu.

Ve dnech konání akce otevře SCCR novou expozici kde se mohou návštěvníci inspirovat tématy a novinkami pro letošní turistickou sezónu. Na veletrh přiveze tipy na výlety, brožury a aktuální mapy s cílem zaujmout potenciální návštěvníky středních Čech.

„Středočeský kraj je nejen největším krajem z hlediska rozlohy i počtu obyvatel. Je také krajem, kde se nachází nepřeberné množství kulturních a historických památek. Každoročně je navštíví tisíce tuzemských i zahraničních návštěvníků. Počty návštěvníků za loňský rok byly dokonce nejvyšší za posledních několik let“. Uvedla hejtmanka Petra Pecková.

Hejtmanka doplnila, že zájem zahraničních, ale i tuzemských návštěvníků ji a kolegy velice těší. Cítí se ale zavázáni, aby podporu cestovního ruchu z pozice kraje dělali opravdu smysluplně. Tak aby zde návštěvníci měli stále co nového objevovat, a aby zde stále nacházeli dostatek atraktivních míst.Střední Čechy nabízejí atraktivní destinaci pro všechny

Expozice SCCR se ponese v duchu tématu Tradice, které navazuje na celorepublikovou komunikační kampaň agentury CzechTourism.

„Chceme turistům ukázat, že ve středních Čechách je příležitost nejen něco vidět, ale také něco zažít. Věříme, že téma je atraktivní pro široké spektrum návštěvníků, ať už v tradiční nebo moderní podobě. V tomto pojetí prezentujeme všechny turistické oblasti regionu. Konkrétní místa, cíle a služby, kde lze tradice zažít.“ Řekl Jakub Kulhánek, ředitel Středočeské centrály cestovního ruchu.

Nabídka ochutnávek místních produktů a zajímavých destinací

Koncept Tradic doplní na stánku SCCR ochutnávka vína z Vinných sklepů Kutná Hora. Představí se i středočeský pivovar Všerad. Nebo prezentace sklářské techniky vinutí perel od KuBeads. Knihtiskárna Muzea Kutná Hora návštěvníkům ukáže vlastnoruční tisk historickou technologií knihtisku.

SCCR si pro veletrh připravila také řadu propagačních materiálů, které si mohou návštěvníci odnést. Na stánku bude k dispozici image brožura s 50 vybranými turistickými cíly nebo nová brožura Poutní místa, kterou letos SCCR vydala.

Jedná se o mapu 16 poutních míst, která zachycuje nejenom skryté příběhy těchto míst. Ale i poutní stezky napříč regionem. Další tiskovinou bude mapa rozhleden, která zve za nejkrásnějšími výhledy středních Čech nebo mapa středočeských pivovarů.


Nový průvodce po středních Čechách nabízí tipy na cyklovýlety
Seznam turistických novinek ve středních Čechách


Tipy na kempy a poznávací výlety

Tipy, kam vyrazit s obytným vozem nebo stanem nabídne mapa kempů a stellplatzů. Pro děti bude na stánku připraven cestovatelský deník „S pastelkami po středních Čechách“. Díky němu si mohou rodiny s dětmi naplánovat výlet plný poznávání, rébusů a hádanek.

V rámci expozice poskytnou vlastní propagační materiály a mapy i jednotlivé oblastní organizace středních Čech. I příspěvkové organizace z oblasti kultury. Na jejich pultech najdou zájemci další tipy na výlety.

Veletrh proběhne 17. – 19. března v areálu pražského výstaviště PVA v Letňanech. Expozici SCCR najdou návštěvníci v hale 3, na stánku 3B07.

Veletrh je přístupný v pátek 17. března pro odborníky a veřejnost v sobotu a neděli 18-19 března.

Autorka Lucie Vurbsová