Nový indicko-česko-německo-italský film s názvem Destination Paradise ( v překladu: Cíl Ráj) vypráví o mladém Indovi, který v Indii opustí vše, co mu je blízké, protože věří, že si vydělá na živobytí na lepším místě. Tím je pro něj Londýn. Bohužel se ocitá na farmě někde na českém venkově, kde musí žít mezi dobytkem.

V jedné z hlavních rolí se objeví populární český herec Hynek Čermák. Ukrajinského pracovníka ztvárnil německý herec Arndt Schwering-Sohnrey, který se objevil například ve filmech Hanebný pancharti nebo Good bye, Lenin. O hudební doprovod se postaral Jan Drábek, člen hudební skupiny MYDY.

Hlavní hrdina, kterého ztvárnil indický herec Vansh Luthra, v příběhu přežívá v kravíně, což je pro člověka pocházejícího z kultury, kde je kráva posvátné zvíře, poměrně šokující.„Bylo psychicky i fyzicky hodně náročné připravit se na roli ilegálního imigranta. Potřeboval jsem se vcítit do člověka, který několik měsíců cestuje v nepohodlí a ve skrytu před zraky celníků, který má nedostatek jídla a minimum sociálních kontaktů. Posledních několik měsíců jsem držel přísnou dietu a hodně jsem běhal, což bylo potřeba také kvůli tomu, abych vypadal pohuble a zchátrale,“ svěřil se Vansh Luthra.

Představitel hlavní role studoval v Česku

Vansh Luthra absolvoval na Prague International film school a po dokončení studií zůstal v České republice. Zde společně s režisérem filmu Eshaanem Rajadhyakshou založil společnost White Silhouette Production. Nyní se snaží proniknout do přední filmové ligy. Film byl dokončen během léta a jeho tvůrci usilují o zařazení na mezinárodní filmové festivaly, jako je například Berlinale.

Film má šanci i na MFF v Karlových Varech

Když vše půjde podle plánu tvůrců, mohl by být film uveden i na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.

„Já osobně pocházím z velmi privilegovaného prostředí, jinak bych nemohl jít studovat do zahraničí. Rozhodoval jsem se mezi USA a Českou republikou, ale nakonec jsem si zvolil Česko“, vysvětluje Vansh, jak se ocitl právě v naší republice.


Mohlo by Vás zajímat

Natáčení nejočekávanějšího rodinného filmu letošního roku


„Důvodů, proč jsme vytvořili Destination Paradise, bylo více. Důvod číslo jedna je, že jsme prostě jen chtěli natočit film. Dalším důvodem je, že když jsme uvažovali o natočení filmu, zažili jsme rasistický útok. Když se tohle může stát privilegované osobě, jako jsem já, co se může stát lidem, kteří se sem dostanou nelegálně?“

Pro Indy je Evropa rájem

Vansh uvádí, že pro lidi z Indie je Evropa rájem. Život v Evropě znamená, že dosáhli konečného životního cíle. Tito ilegální přistěhovalci prodávají všechno, co vlastní. Berou si obrovské půjčky, jen aby zaplatili agentům, kteří jim slibují falešná víza a pasy. Nemají ponětí, co se s nimi stane, až přijedou do Evropy. Ale stále riskují všechno, jen aby se tam dostali.

Tvůrci filmu uvedli, že právě tato skutečnost jim otevřela oči ohledně imigrace z Indie a chtěli udělat něco, co by přineslo určitou změnu. „Této otázce musí čelit tisíce Indů a je důležité ji dostat do podvědomí širší veřejnosti“, uzavírá Vansh.

Film uvedla White Silhouette Production.

Autorka: Helena Váňová