Seniorky pomáhají zahřát ty, kteří budou na Štědrý den na ulici. Společný vánoční projekt seniorské organizace Elpida a Armády spásy, dává práci a radost z pocitu užitečnosti více než 200 babičkám a zároveň podporuje chod vzdělávacího a kulturního centra pro aktivní seniory. Díky spolupráci s Armádou spásy dostává ještě další hřejivý rozměr – lidem bez domova zahřeje nohy. I srdce.Projekt Ponožky od babičky dává práci a radost z pocitu užitečnosti více než 200 babičkám a zároveň podporuje chod vzdělávacího a kulturního centra pro aktivní seniory. Díky spolupráci s Armádou spásy dostává ještě další hřejivý rozměr – lidem bez domova zahřeje nohy. I srdce.

Pro lidi bez domova vybrali iniciátoři akce ponožky z kolekce Klasik, která je vlajkovou lodí projektu. Ponožky z této kolekce jsou pletené z darovaných klubek předávaných pletařkám. Ty z nich pletou hřejivé ponožky. A protože se do projektu zapojilo více než 200 babiček z celé České republiky, platí, že co kus, to originál – a to jak v rámci barev, tak stylu pletení. Na etiketě ponožek najdou obdarovaní jméno jejich autorky.

Čtěte také

Senioři zakotvili v Přístavu 7
Nocleženky pomáhají lidem bez domova přežít mrazivé noci

Ponožky, které zakoupíte, se ukládají do speciálního boxu a postupně jsou předávány Armádě spásy. Jejich koupí podpoříte nejen samotné pletařky a další seniory ve vzdělávacím Centru v Praze na Pankráci a v Holešovicích ale hlavně zahřejete nohy člověku v nouzi.

Podpořit potřebné můžete i Vy. Ponožky je možné jednoduše objednat online zde, hřejivý balíček ale nedostane nakupující, nýbrž člověk v nouzi.

Autor: TZ, redakčně upraveno