Obecně prospěšná společnost Elpida, která skrze své aktivity šíří myšlenku, že stáří může být šťastné, slaví 15 let od svého založení. Při této příležitosti ve spolupráci s Nadačním fondem Osvojme si stáří, otevřela v úterý 26.9. 2017 v holešovické marině nové kulturně vzdělávací centrum pro seniory Přístav 7.

Obecně prospěšná společnost Elpida, která skrze své aktivity šíří myšlenku, že stáří může být šťastné, slaví 15 let od svého založení. Při této příležitosti ve spolupráci s Nadačním fondem Osvojme si stáří, otevřela v úterý 26.9. 2017 v holešovické marině nové kulturně vzdělávací centrum pro seniory Přístav 7.

Centrum nabízí seniorům rozmanité a cenově dostupné vzdělávací kurzy a pohybové aktivity. Provozovatelé chtějí, aby vzdělávání seniorů bylo bráno jako normální součást životního stylu starých lidí. Věk dožití se prodlužuje a zde se nabízí možnost, jak nově získanou životní etapu smysluplně využít. Tým centra Přístav 7 má zájem podpořit seniory v jejich sebevědomí a nezávislosti tím, že je učí zacházet s počítačem, tabletem, chytrým telefonem. I tím, že jim ukáže, že i v pozdním věku se mohou naučit cizí jazyk nebo fotografovat. Opravdové stáří začíná až v momentě, kdy si lidé řeknou, to už není pro mě, na to jsem moc starý.
Kurzy pod vedením lektora nabídnou přátelskou a rodinnou atmosféru a nastoupit do nich lze i během školního roku. Tempo výuky je přizpůsobeno seniorům. Mezi nejoblíbenější patří angličtina, lidé chodí do jazykových kroužků, protože rádi a stále více cestují, chtějí rozumět anglickému internetu, nebo mají smíšenou rodinu za oceánem nebo se cizímu jazyku věnovali celý život a nechtějí ho zapomenout. Elpida nabízí také pohybové kurzy: od jógy přes pilates až po chi-kung nebo sebeobranu.
V Přístavu 7 nebudou chybět ani počítače. V nové učebně se mohou zájemci účastnit kurzů pro začátečníky Začínáme s PC a PC I. Pokročilejším uživatelům nabídne Přístav 7 Velký opakovací kurz a PC II nebo řadu kratších seminářů zaměřených na konkrétní témata jako úpravy digitální fotografie, rodokmen na internetu, Skype, Facebook, Windows 10, Word, Excel, počítačová grafika a další.

Nabídka zahrnuje také kondiční cvičení, pilates, jógu, chi-kung, zdravotní cvičení, ale i méně tradiční cvičení jako je Alexandrova metoda, relaxace, automasáže nebo pohybové a taneční dílny. Pravidelné cvičení má stěžejní význam pro stimulaci organismu, udržení vitality a dobré nálady. Působí na zlepšení hybnosti, podporu krevního oběhu, zmírňuje bolesti páteře a uvolňuje klouby. Kurzy vedou zkušení lektoři s individuálním přístupem k seniorům.

Otevření Přístavu 7 je součástí pátého ročníku mezigeneračního festivalu OLD’S COOL, kterým Elpida oslavuje Mezinárodní den seniorů (1. 10.) a inspiruje tak k mezigenerační spolupráci. Více o festivalu a program festivalu najdete na elpida.cz.

Kdy má Přístav 7 otevřeno? Po–Čt 8:30–17:00 Pá 8:30–16:00
Adresa: Přístav 7 | Jankovcova 8b | Praha 7-Holešovice | www.pristav7.cz
Jak se do Přístavu 7 dostanete? METRO Vltavská, Palmovka, Nádraží Holešovice TRAM 1, 6, 14, 25 – zastávka Maniny a 200 metrů pěšky
BUS 156 – zastávka Přístav Holešovice (vyjíždí ze stanice Nádraží Holešovice – metro C) přímo před domem
Přihlášky a rezervace míst na telefonu 222 264 846 nebo na e-mailu pristav7@elpida.cz.

Autor: redakce