V době bezprecedentního nouzového stavu ČR se řada lidí dostává snížením svých příjmů do velmi tíživé finanční situace. Nejsou to jen samoživitelé, kteří obecně bojují s nízkými příjmy a nyní v důsledku uzavření škol museli zůstat za 60 % ošetřovné s dětmi doma, jsou to i úplné rodiny nebo jednotlivci, kterým ze dne na den klesnou příjmy.

Je známým faktem, že 20 % osob v ČR nemá finanční rezervy ani na měsíc a 30 % lidí má rezervy zhruba na tři měsíce. Výpadek příjmů během epidemie COVID-19 může ohrozit schopnost platit výdaje spojené s bydlením u mnoha lidí. Může dojít k ohrožení ztráty bydlení u lidí, kteří nebudou mít na nájem, na energie, ale i těch, kteří bydlí ve vlastním a nebudou mít na splátky hypoték. Co v takovém případě dělat? Kam se obrátit o pomoc?

Ministerstvo práce a sociálních věcí připravilo praktický leták, který nabízí odpovědi na nejčastější otázky a hlavně konkrétní odkazy na pomoc. praktický leták, který nabízí odpovědi na nejčastější otázky a hlavně konkrétní odkazy na pomoc.

Leták ve formátu PDF i s funkčními odkazy je ke stažení zde.